У світі, де технології трансформують кожен аспект життя, роль якісного забезпечення програмного забезпечення (QA) стає критичною. З вибуховим розвитком цифрового простору та шаленим темпом зростання програмної індустрії, попит на професіоналів, які забезпечують бездоганність програм, лише зростає. Як перетворити цей попит на твою перевагу і стати QA engineer у 2024 році?

must have для QA Еngineer

Як наголошує цитований вище відомий фахівець, без наполегливої праці та інтелекту цих фахівців якість продукту була б іншою. Саме вони стоять на останньому рубежі захисту від помилок, які можуть коштувати компаніям репутації та фінансових втрат. Час, необхідний для того, щоб стати QA-інженером, може варіюватися залежно від твоїх поточних знань, навичок та навчального шляху, який ти обереш. Здобуття освіти або спеціалізованих курсів з QA може зайняти від декількох місяців до кількох років.

Скільки Часу Займе, Щоб Стати Qa Engineer?

На етапі тестування QA Engineer виконує написані тест-кейси. Якщо на проекті є автоматизація, то пишуться автоматизовані тести (ще одна програма, яка буде виконувати дії користувача, які ми прописали у тестових сценаріях). На етапі планування складається календарний графік робіт з реалізації функціоналу. На цьому етапі QA Engineer зі свого боку визначає, які дії будуть виконані для забезпечення якості. До того ж, маючи глибокі навички та досвід, тестувальнику досить легко перекваліфікуватись у бізнес-аналітика (Business Analyst) та навіть проєктного менеджера (Project Manager). В описі часто треба надати максимум інформації про дефект та чому саме він виникає.

Розуміти кінцевого користувача, його потреби й побажання та навіть знати, що конкретно йому може не сподобатись, — одна з вершин, до якої має прагнути кожен такий фахівець. Не забуваємо, що Джіні орієнтований на український ринок, а на міжнародному ринку зарплати QA-інженерів вище. У США, наприклад, середня зарплата тестувальника – ninety six тисяч на рік, що в місяць дає eight тисяч доларів. Можна вибрати сферу діяльності собі до душі, і тестувати цікаві продукти. До речі, в тестуванні є чимала частка творчості — тестувальник повинен придумати те, чого не було у вимогах і що могли пропустити інші.

Обговорюють Зараз

Дефекти виявлені на етапі тестування ще не є найдорожчими, але з кожним етапом все більша і більша кількість людей стає залученою до їх виправлення. Серед технічних навичок, крім загальних та специфічних технологій, потрібно знати теорію тестування, яка надасть уже відомі та перевірені часом способи вирішення класичних проблем. Іноді це краще, ніж вигадувати власні напівефективні підходи. Автоматичне тестування не бачить систему очима реального користувача.

  • Вміння вести документацію допоможе інформативно та доступно описувати певну інформацію.
  • «Побутує стереотип, що розробники і QA — вороги, і вони заважають одне одному жити.
  • Існує безліч поглядів на те, які навички потрібні QA Engineer, але часто вони формуються на основі власного досвіду в певній компанії та сфері бізнесу.
  • А користувач бачить, що відповідь нерелевантен і не відповідає на запит.
  • Тобто це процес, мета якого — перевірка, чи не має дефектів програмне забезпечення.

Пропозицій пройти курси тестувальників за три місяці і отримувати шалені гроші в IT – сотні і тисячі. На жаль, але через таких експрес-курсів ринок переповнений малограмотним Джун, які відразу хочуть більшу зарплату. З огляду на ситуацію на ринку, ми рекомендуємо вибирати курси більш тривалі, але з більш насиченою програмою.

Нічого Не Знайдено

Pinch in/out – збільшення/зменшення розміру на сенсорному екрані. Application crash – екстрене завершення роботи додатка. QA Engineer може розвиватися в адміністративному, або https://wizardsdev.com/ в технічному напрямку. Спробуємо розібратись в деталях на прикладі великої компанії. Swipe left/right/up/down – перегорнути на сенсорному екрані вліво/вправо/вгору/вниз.

must have для QA Еngineer

Account preferences – налаштування облікового запису.

Qa-інженери Та Сучасні Підходи До Розробки Пз

Automation QA Engineer відповідає за створення, тестування та впровадження автоматизованих рішень для перевірення якості програм. Основне завдання — переконатися, що ПЗ відповідає вимогам якості, не містить помилок і працює так, як очікувалося. Automation QA пишуть код для автоматизованих скриптів тестування, що моделюють взаємодію користувачів і перевіряють різні функції програм. Проведення тестування та за потреби внесення його результатів у систему. Тут варто звернути увагу, що не кожна проблема, яку знаходить тестувальник, — це баг.

Переважно для QA проводять різноманітні курси, є відео на YouTube і книжки для самонавчання. Література переважно англійською, тому її знання важливе. Важливо не лише прийти до розробників та сказати їм, що щось потрібно переробити. Аналіз проведеного тестування, а також дефектів, що надійшли від кінцевого користувача чи команди підтримки.

must have для QA Еngineer

Quality Control Engineer вже може вносити пропозиції з покращення ПЗ. Наприклад, якщо є відгуки користувачів, або якщо в процесі виконання тестів Quality Control Engineer помічає, що щось могло б працювати краще. Quality Assurance Lead І, звичайно, для ефективного навчання завжди важлива особистість викладача. На сайтах типу Coursera або Udemy безліч курсів для самостійного навчання, але більшість вважає за краще вчитися у живої людини.

Якщо тестове середовище за характеристиками відрізняється від середовища продакшену, можуть виникнути дефекти, які було неможливо виявити під час тестування. Тож ці дефекти потрібно терміново виправити — цей процес називають scorching fix. Після цього QA Engineer перевіряє якість виправлення цих дефектів. Важливо описати всі сценарії, за якими кінцеві користувачі продукту будуть або потенційно можуть із ним взаємодіяти.

Вважається, що основний плюс професії QA-інженера – це легкий і швидкий спосіб «увійти в айті». Навчання триває недовго, попит на тестувальників постійно зростає, зарплати пристойні. Професія постійно розвивається, весь час з’являються нові технології і рішення. Різні курси в інтернеті пропонують навчання професії тестувальника за термін від трьох місяців до року.

Allure Testops: Передові Практики Управління Якістю Пз

Цього разу розповідаємо, чим займається QA Engineer, які зарплати в цій ніші та як проходить типовий робочий день спеціалістів. У всіх якостей, про які я розповім, є одна спільна риса — їх можна набувати та розвивати. Найдорожчими є дефекти, виявлені на етапі використання ПЗ кінцевим користувачем. На етапі визначення QA Engineer перевіряє вимоги до запланованого функціоналу, щоб вони були чіткими, однозначними та не суперечили одна одній. Розуміння основних понять баз даних та вміння писати SQL-запити для перевірки та збору даних для тестів.

Для повноцінної та передбачуваної роботи всього проєкту потрібно мати продуманий підхід до тестування, знати список задач та кількість часу на виконання кожної з них. Також важливо розуміти наявні ризики, оскільки тестування зазвичай є останньою фазою процесу розробки перед випуском продукту. При цьому очікування від продукту у замовника та кінцевих користувачів можуть різнитись, що є додатковим викликом. Більшість людей уявляють QA-інженера як людину, яка щодня натискає на будь-які випадкові елементи управління програми з надією, що вона зламається. І при цьому вважають, що для посади тестувальника не треба мати глибоких технічних знань, а отже — легше пройти співбесіду та «увійти в ІТ».

must have для QA Еngineer

Це мітинг, який проводять після закінчення спринту. На ньому команда обговорює, що вдалося, а що ні, що варто змінити й кому подякувати. У результаті цього мітингу формується список дій для покращення робочого процесу. І QA, як і кожен учасник команди, повинен зі свого боку зазначити, що було складним у його роботі та що варто змінити. «Оскільки в команді зазвичай більше розробників, вони часом забувають про QA і те, що завдання ще потрібно тестувати. Тож можуть набрати завдань відповідно до власного capability.